English
بازگشت به بلاگ

هارد اکسترنال نخرید و firmware هارد های موجود را هم update نکنید

۷ اردیبهشت ۱۳۹۳، دسته: آموزش.

برچسب ها: , , , , , , , , .

مشکلات هارد های اکسترنالپارسال که هارد اکسترنال جدیدی خریده بودم به خودم گفتم حالا که فضای کافی برای backup گرفتن از یکی دیگر از هارد های اکسترنال قدیمیتر خودم  را دارم، دست به کار update کردن firmware هارد قدیمی شوم تا هر دفعه که به سیستم وصل می کنم، برنامه مربوط به هارد western digital شروع به پیغام و پسغام دادن برای قدیمی بودن firmware و نیاز به به روز کردن آن نکند.

کلا این update کردن firmware ها و bios ها برای من هیچ وقت خوب پیش نرفته. از mainboard گرفته تا هارد همیشه وسط کار مشکلی پیش آمده و دستگاه از کار افتاده و با هزار و یک مصیبت دوباره راه افتاده. پس اولین توصیه که اینجا می کنم این است که هیچ وقت تا زمانی که واقعا نیاز به update کردن firmware ها و bios و … ندارید و دستگاه دارد کار می کند، دست به چنین کار هایی نزنید. اگر درست پیش نرود و دستگاه گارانتی نداشته باشد یا اینکه از این گارانتی هایی باشد که هر مشکلی پیش آمد، شرکت ادعا کند چون این مورد شامل گارانتی نیست باید پول پرداخت کنید، هم ممکن است که بیخود و بی جهت هزینه اضافی متقبل شوید و هم اینکه در بدترین حالت دستگاه سالم را با دستان خود تبدیل به یک قطعه الکترونیکی بدون مصرف (یا به عبارتی پاره آجر) کنید.

تا اینجا شد دلیل اینکه چرا نباید بیخود و بی جهت firmware update کنید. اما اینکه چرا هارد اسکترنال نخرید!؟

در طی تجربه تلخی که با این هارد بخصوص داشتم، با ساعت ها گشتن در اینترنت و آزمایشات مختلف و هفته ها ایمیل بازی با مسئولین پشتیبانی شرکت western digital و با باز کردن دل و روده ی هارد عزیز، دیدم که این هارد به هیچ سراطی مستقیم نمی شود و تنها راه حل باقی مانده یا خریدن board جدید کنترلی از یک فروشنده ی مجهول الحال اینترنتی بود یا اینکه برای خود شرکت western digital بفرستم و آنها هم با دریافت پول کلانی یا بورد هارد را عوض کنند یا اینکه خیلی ساده تر با برنامه های داخلی شرکت ۲-۳ دقیقه زمان بگذارند و firmware را به حالت اول برگردانند.

مشکلی که پیش آمده بود آن بود که در حین update شدن firmware بنا به هر دلیلی نرم افزار update کننده hang کرد و این کار ناقص انجام شد. در دفعات بعدی دیگر به دلیل اینکه برنامه نمی توانست هارد را بطور صحیح تشخیص دهد، اقدام به بازنویسی firmware نمی کرد (به عبارتی اصلا هاردی را نمی توانست طبق تعاریف خود شناسایی کند) و نیاز به برنامه دیگری بود که روی این قبیل پارامترهای کنترلی و شناسایی کنترل محدودتری داشته باشد که بنا به سیاست های کثیف تجاری شرکت western digital چنین برنامه ای در اختیار مشتریان قرار نمی گیرد (که اگر هم قرار بگیرد اگر در دست افراد معمولی بیفتد ممکن است به سایر هارد های خود آسیب وارد کنند تا اینکه مشکل هارد معیوب را برطرف کنند).

بارها و بر روی سیستم عامل های مختلف و با کابل های مختلف سعی کرده بودم که این مشکل را برطرف کنم اما فایده نداشت و از آنجایی که هارد اضافی داشتم و نیاز خیلی فوری به این هارد نبود، مانند وسیله بدرد نخوری در گوشه ی کشو بین بقیه ریزه پیزه های الکترونیکی خودم گذاشتمش. امروز برای پیدا کردن وسیله دیگری به کشو سر زدم و با دیدن این هارد گفتم یک بار دیگر هم تست کنم که اگر درست نشد به نمایندگی تحویل بدهم و بخواهم که درستش کنند. باز هم جدیدترین برنامه firmware update را از سایت western digital دانلود کردم و روی ۲ سیستم مختلف که ویندوز داشتند تست کردم و نتیجه ای حاصل نشد.

برخلاف آنچه در تمام forum ها نوشته شده و حتی خود شرکت western digital هم توصیه می کند، گفتم یک بار دیگر برنامه firmware  update مربوط به Mac OS را که اولین بار هارد را به کما فرو برد امتحان کنم. آخرین نسخه این را هم دانلود کردم و در نا امیدی کامل دیدم که هارد را تشخیص داد و ظرف ۲ دقیقه هاردی که ۱ سال توی کشو بود و از آن کامل نا امید شده بودم دوباره زنده شد! :) :D تمام اطلاعات هم سر جایش بود!

با این تفاسیر، عمده ی این مشکلات بخاطر این ایجاد شد که شرکتهای تولید کننده هارد های اکسترنال، برای افزایش فروش خود از بورد های کنترلی خاصی استفاده می کنند که علاوه بر آنکه در بازار پیدا نمی شوند، بلکه تعویض آنها هم چندان آسان نیست و بیشتر به حالت یکبار مصرف در آمده اند. نرم افزارهای لازم برای پشتیبانی این هارد ها هم همانطور که توضیح دادم در دسترس نیست و از طرفی هم به نظر من عمدا ایرادهایی در نرم افزارهای موجود تعبیه می کنند که هارد ها به چنین روزی دچار شوند. بر اساس مطالبی هم که در اینترنت دیدم، بیشتر اتفاقات مخرب بعد از زمان گارانتی اتفاق می افتد تا بتوانند پولی هم از بابت چند دقیقه کاری که برای احیای هارد لازم است دریافت کنند و برای هفته ها و ماه ها کاربران را در انتظار بازگشت هارد بگذارند (در چنین مواقعی احتمال آنکه کاربر هارد دیگری را خریداری نماید نیز زیاد است).

هارد های اکسترنال قدیمی تر اغلب حاوی یک هارد ساتا معمولی (که در داخل کامپیوتر و لپ تاپ موجود است) بودند که برای ایجاد امکان اتصال USB از یک بورد خیلی ساده مبدل استفاده می کردند و اگر مشکلاتی از این قبیل پیش می آمد، کیس هارد را باز و هارد داخل آن را از مبدل ساتا به USB جدا می کردیم. در این حالت هارد را یا مستقیم به کامپیوتر وصل می کردیم و یا با صرف چند هزار تومان یک کیس جدید یا مبدل جدید می گرفتیم و مشکل حل می شد (مگر آنکه در اثر ضربه یا از شانس بد سیستم مکانیکی یا کنترلر اصلی هارد دچار آسیب شده بود).

در حال حاضر اما برای کاهش هزینه های تولید و شاید به منظور بهبود جزیی برخی پارامترهای موثر در افزایش سرعت و امنیت (که عمده کاربرها هرگز از این امکانات اضافی استفاده نمی کنند)، تولید کنندگان بورد های کنترلی هارد را با این مبدل های ساتا به USB و بالعکس ادغام می کنند. عمده ی مشکلات رایج در هارد های اکسترنال هم در همان قسمت مبدل ساتا و USB  که به نوعی واسط کامپیوتر شما و خود هارد می باشد، ایجاد می شوند (اولین جایی که درایور ها و برنامه های هر شرکت تولید کننده با آن سر و کار دارند). مشکلاتی هم که در این قسمت پیش می آید عمدتا نرم افزاری یه همان مربوط به firmware هارد هستند که با توصیفاتی که کردم از عمد ایرادهایی را ایجاد می کنند تا این قسمت آسیب ببیند و از آنجایی هم که برنامه های لازم برای اصلاح این مشکلات در دسترس عموم نیست و از طرفی هم تعویض این قسمت بورد کنترلی به سادگی هارد های قدیمی تر که هر کسی می توانست انجام دهد نیست، به ناچار باید به خود شرکت سازنده متوسل شد و هزینه اضافی برای تعمیر و سرویس پرداخت کرد در حالی که با هارد های قدیمی تر اصلا نیازی به این همه دردسر کشیدن نبود.

برای کاهش احتمال از بین رفتن اطلاعات خود و همچنین کاهش هزینه ها و دردسر های احتمالی، به جای خرید هارد اکسترنال، یک هارد ساتا معمولی و یک کیس هارد (که در بردارنده مبدل ساتا به USB می باشد) خریداری نمایید. خود به خود نیاز به سر و کله زدن با نرم افزارهای اضافی تولید کنندگان هارد ها از بین رفته و درصورت خرابی – با درصد احتمال خیلی بالایی – تنها با تعویض کیس هارد و یا بورد داخل آن که بسیار ارزان قیمت بوده، می توانید هارد خود را بدون نیاز به مراجعه به مراکز سرویس و ماه ها انتظار کشیدن و سپردن اطلاعات خصوصی خود به دست دیگران، احیا نمایید.

نکته: بارزترین مشخصه ایراد های مکانیکی و مشکل در کنترلر اصلی هارد، صدای های تق و توق و سوت کشیدن و بوق های کوتاه مدت و دور گرفتن و توقف های  متوالی در هارد است که در این صورت توصیه می کنم در اسرع وقت نسخه پشتیبان از اطلاعات حساس خود تهییه نمایید. در برخی مواقع این علائم ظرف چند ساعت و در مواقعی ممکن است ماه ها (و حتی سال ها) بعد هارد را از کار انداخته و امکان بازیابی اطلاعات را از بین  ببرند. در چنین حالتی هارد قابل اعتماد نبوده و از نگهداری اطلاعات حساس بر روی آن باید خودداری نمایید. با تعویض بورد مبدل ساتا و USB و کیس هارد هم مشکل برطرف نخواهد شد و تعمیرات آن هم مقرون به صرفه نخواهد بود و بهترین کار جایگزینی هارد معیوب در اولین فرصت ممکن می باشد.

۷ نظر/دیدگاه

حامد ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۸:۲۶ ب.ظ

ممنون بابت اطلاعات مفیدت.

با اجازه چندتا نکته اضافه کنم.
فقط شرکت وسترن دیجیتاله که برد هارد اکسترنال یه تیکه میزنه وگرنه تمام برند های دیگه مثل سیگیت. توشیبا. ای دیتا. سیلیکون پاور . ترنسند. سونی و ….. برد وبدل ساتا به USB3 دارن.
تمام کیس های هارد یا به اصطلاح HDD Enclosure های موجود در بازار مشکل دارن. اول اینکه برد مبدل ساتا به USB بسیار بی کیفیت ساخته شده. دوم اینکه هارد تو باکس بخوبی فیکس نمیشه. اگر هم باکس استاندارد (مثلا MSI) بخواید بخرید خیلی گرون تموم میشه و مقرن بصرفه نیست.
نتیجه: بهترین راه خرید هارد اکسترنال هایی هستش که برد مبدل مجزا و با کیفیت و هارد با کیفیت بکار بردن. مثل سیگیت. توشیبا. ای دیتا. سیلیکون پاور . ترنسند. سونی و …..

پاسخ دادن

Nima ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۲۲ ب.ظ

ممنون از بابت توضیحات تکمیلی. من هارد از مارکی به غیر از WD ندارم اما با توجه به مطالبی که خوندم فکر می کنم حق با شما باشه و ما بقی برند ها به این صورت نباشند.

در مورد کیس هارد و قیمت هم من به شخصه مدتی هست که ایران زندگی نمی کنم اما همینجا هم اختلاف قیمت ها خیلی زیاد هست ولی در بین ارزان ها هم جنس های خوب پیدا میشه. در نهایت هم ارزانتر و گرانتر شدن محصول نهایی چندان مد نظرم نبود. در مطلبی که نوشتم بیشتر امنیت اطلاعاتی و امکان بازیابی آسانتر اطلاعات مد نظرم بود و بی شک نتیجه گیری و راه حل شما هم صحیح و منطقی است.

پاسخ دادن

arman ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۵۵ ب.ظ

دوست عزیز سلام
آرمان هستم از کانادا

امیدوارم شما بتونین به من بعد از سرچهای متعددی که کردم کمکم کنین

نوع هاردم وسترن دیجیتال ۱ترابایت مای پاسپورت هست

نه ضربه خورده نه هیچ چیز دیگری صبح که از خواب بلند شدم کلیک کلیک میکرد و لب تابم اونو شناسایی نکرد و با لبتابهای دیگم امتحان کردم حتی کابلشم عوض کردم فهمیدم یا هدش خرابه یا بردش به هر حال یک ترابایت دیتا دارم و اینجا هم خیلی گرون میگیرن واسه ریکاوری فکرم خیلی خرابه راهی هست بتونم به کارش بندازم و اطلاعاتشو در یک هارد دیگه ای بریزم لطفا اگر واقعا میتونین و راه مطمنی دارین کمکم کنین
با تشکر از شما
آرمان

پاسخ دادن

اهورا ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

سلام به دوستان .بچه ها به تره دعوا نه کن اید.هر چی باشه هم وطن ایم.آرمان ؛راجع به اون مشکل ات یه راه حل دار ام ولی نمی دون ام چه قد مفید باشه.این که بورد هارد ات رو با یه کی از هارد های مشابه اش عوض کن ای شاید جواب به ده.تو بقیه یه هارد ها با برند های دیگه جواب گرفت ام امید وار ام تو هم جواب به گیر ای.

پاسخ دادن

arman ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۵۵ ب.ظ

به جای اینکه وبلاگ بزنی سعی کن اگر کسی در رابطه با موضوع از شما در خواست کمک میکنه وقتی راه حلشو نمیدونی تاپیکشو پاک نکنی واقعا شما ایرانیها بعضیهاتون از نظر روانی مشکل دارین

پاسخ دادن

Nima ۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۹ ب.ظ

“شما ایرانیها”؟؟؟؟ :)) ما ایرانی ها ممکنه وقت نداشته باشیم دقیقه به دقیقه بلاگمون را چک کنیم و جواب خارجی هایی با روح و روان سالم مثل شما را بدیم.

پاسخ دادن

بهرام ۲۸ تیر ۱۳۹۴ - ۲:۱۸ ب.ظ

اینو خوب اومدی!

پاسخ دادن

نوشتن نظر/دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *