English
بازگشت به بلاگ

تشخیص ساده زوج یا فرد بودن اعداد در PHP

۲۸ فروردین ۱۳۹۳، دسته: آموزش.

برچسب ها: , , , , , , , .

آموزش ترفندهای PHPخیلی از زبان های برنامه نویسی توابعی را به منظور تشخیص زوج یا فرد بودن اعداد در اختیار برنامه نویسان قرار می دهند اما در PHP تا الان و تا جایی که من مطلع هستم چنین چیزی وجود ندارد و باید با استفاده از سایر عملیات ریاضی این کار را انجام داد. فکر می کنم ساده ترین و سبک ترین روش این باشد:

عدد مربوطه را در مبانی ۲ با ۱ AND می کنیم. اگر جواب ۱ شد که عدد فرد است و اگر صفر که زوج. مثال: ۵ در مبنای ۲ معادل ۱۰۱ می باشد که وقتی یا ۱ AND شود: ۰۰۱ = ۰۰۱ & 101 که نتیجه می دهد ۵ عددی فرد است.

 

 

۶ نظر/دیدگاه

HRN ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۴ ق.ظ

ممنون از وبلاگ خوبتون

پاسخ دادن

saba ۹ آبان ۱۳۹۳ - ۷:۰۴ ب.ظ

سلام خیلی ممنون از وبلاگ خوبتون ! ببخشید برای یادگیری php و java شما کتاب خوبی سراغ ندارین ؟؟ من رشته ام نرم افزاره دوست دارم این دو تا زبانو خیلی خوب و کامل یاد بگیرم

پاسخ دادن

Nima ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱:۴۴ ق.ظ

سلام. حقیقتش را بخواهید من خودم با کتاب یاد نگرفتم که چیزی معرفی کنم. همیشه از نگاه کردن به نمونه کد های آماده و تغییر دادن به چیزی که لازم داشتم شروع کردم که به نظرم روش مفیدتری است تا خواندن چند صد صفحه که شاید ۶۰-۷۰٪ از مطالب موجود حتی سالی ۱ بار هم نخواهم استفاده کنم. کد ساده مشابه کاری که می خواستم انجام بدهم را پیدا می کردم و بعد از مطالعه کد اگر جایی برایم گنگ بود در موردش تحقیق می کردم و بصورتی که می خواستم تغییر میدادم.

پاسخ دادن

ابراهیم باباوند ۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۰ ق.ظ

موافقم من هم با همین روش یاد گرفتم ضمنا این تابع خیلی به دردم خورد ممنون

پاسخ دادن

mohsen ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۹:۳۴ ق.ظ

سلام.ساده ترین راه باقیمانده ی تقسیم عدد بر دو هست: a % 2

پاسخ دادن

Nima ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۶:۵۰ ب.ظ

سلام
$a & 1 و $a % 2 از لحاظ نوشتاری تفاوت خاصی ندارند و هر دو ساده هستند اما از لحاظ بهینه بودن و مصرف منابع $a & 1 به مراتب سریعتر و بهتر هست.

پاسخ دادن

نوشتن نظر/دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *