English
بازگشت به بلاگ

تست و اشتراک گذاری امن سایت ها و سرویس های localhost بر روی اینترنت با ngrok

۲ فروردین ۱۳۹۳، دسته: معرفی.

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , .

امروز با یک سرویس جالبی آشنا شدم که جای خالیش بعضی وقت ها خیلی محسوس و مشهود بود. البته سرویس های پولی یا مشابهی هم مثل localtunnel هست که بعضا یا بر روی هر سیستم عاملی کار نمی کنند یا اینکه راه انداختنشان مشروط به نصب یک سری برنامه ها و سرویس های دیگر که به آنها  وابستگی  دارند می باشد.

کار سرویس ngrok چیست؟

وب سایت یا application تحت وب یا سرویس اختصاصی خودتان که روی localhost یا همان ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ هست (چه روی پورت ۸۰ چه بر روی پورت های دیگر) را میتوانید خیلی ساده با ۱ خط دستور به http://yechizi.ngrok.com متصل کنید. به عبارتی تونل امنی بین اپلیکیشن/سرویس/سایت محلی که روی کامپیوترتان هست و یک subdomain روی ngrok.com (و یا در مورد سرویس ها به یک پورت اختصاصی بر روی ngrok.com) برقرار کنید.

معرفی و آموزش سرویس ngrok

در عین حال که نیازی به آپلود کردن کار خود بر روی سرور دیگری برای تست ندارد،  با اینکار میتوانید لینک دمو کار خود را در اختیار همکاران یا دوستان و صاحبان پروژه بگذارید. تمام ترافیک تبادلی و درخواست ها را هم میتوانید با جزییات بررسی و حتی بازسازی کنید که برای عیب یابی و تست خیلی به کار می آید. از پروتوکول https هم پشتیبانی کامل میشود و کاملا هم رایگان هست. (مگر اینکه بخواهید subdomain دلخواه خودتان را از دسترس عموم خارج نمایید و یا مثلا بخواهید روی یکی از دومین های خودتان  از این سرویس استفاده کنید).

مزیت دیگری هم که در مقایسه با سرویس های مشابه وجود دارد در این هست که می توان subdomain دلخواه انتخاب کرد و نیازی نیست لزوما از subdomain تصادفی و عجیب و غریبی که فقط با کپی پیست امکان تبادل لینک وجود دارد استفاده کرد.

این سرویس ها کاملا Open Source هست (هم سمت سرور و هم Client) و به زبان Go (که تا حالا نشنیده بودم و ندیده بودم) نوشته شده.

با اینکه کار با این سرویس بسیار آسان هست اما ظرف چند روز آینده بطور مختصر و مفید، پست آموزشی  را روی همین بلاگ خواهم گذاشت.


پی نوشت: گویا استفاده از سیستم برای همه آسان بوده و متقاضی برای دیدن پست آموزشی نبوده. مطلب جالب دیگری را آماده می کنم به عنوان جایگزین.

۲ نظر/دیدگاه

shiva ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۲:۳۶ ب.ظ

باسلام نحوه ی استفاده از سرویس NGROK

epre.ir/discussions/%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-ngrok
به اینجا سر بزنید جالبه

پاسخ دادن

Nima ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۳:۱۶ ق.ظ

والله من که چیزی نمیتونم ببینم و بخونم چون دسترسی به محتوا از خارج از ایران بسته شده. با این حال لینک را میذارم باشه شاید به کار کسی بیاد.

پاسخ دادن

نوشتن نظر/دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *